Wijngoed Thorn 2012, Pinot Gris, Nederland

Wijngoed Thorn 2012, Pinot Gris, Nederland

Een wijn op de proeftafel van de Pinot Gris druif van Wijngoed Thorn in het Nederlandse Limburg.

Meer witte wijnen…
[wpp stats_comments=0 post_type=post limit=7 range=”all” title_length=22 cat=”57″ wpp_start=”

    ” ]

De Pinot Gris is een druivenras dat weinig kleur geeft aan de wijn. Wijnen kunnen een lichtgele kleur krijgen tot een licht oranje kleur. De druiven hebben ook veel suikers en relatief weinig zuren. Zeker in koelere streken kunnen de wijnen heel interessant zijn, er moet alleen opgepast worden voor rotting. In Italië gaat de druif door het leven als de Pinot Grigio en in de Elzas laten ze de druiven ook hangen wat resulteert in een late pluk die ‘Vendange Tardive’ heet.

In Nederland maakt Wijngoed Thorn deze wijn met het interessante druivenras Pinot Gris in de grensstreek met België. De wijn kost op Wijngoed Thorn € 12,95 en de druiven zijn biologisch geteeld.

Geproefd:
Wijngoed Thorn 2012, Pinot Gris, Limburg, Nederland

Kleur: mooie, medium volle geelgouden kleur. In de rand donkergoud en fonkelend / 2,8

Neus: zuivere en medium volle neus met een lichtzoetig aroma. Licht kruidig tropisch fruit met wat kruidigheid op een stevig zuurbedje / 3,7

Smaak: lekkere zuren en zeer zuivere aroma’s van lichtzoetige kruiden met appeltjes-peer en tropische vruchten met een ondersteuning van een klein koolzuurhoudende tinteling met mineralen. Medium goed vol en een lage afdronk / 6,3

Conclusie: Subtiele wijn en zeer zuiver. Mooie zuren en mooi fruit. Vol en lang. Een heerlijk aperitief / 1,9

XX ½ ster / drinken: nu – 2017 / totaal 14,7 punten

Martin
Reageren? Mail naar me.

Je kan ons volgen via mail, facebook, twitter of google+!
Of persoonlijk via mijn Linkedin