
Ook in de regio Rheinhessen doet de Silvaner druif het prima. Deze wijn van de uitstekende producent Thörle is daar het bewijs van.
Thörle is een producent die zijn goede reputatie door de jaren heen wel heeft waargemaakt. De wijnen van de gebroeders Christoph en Johannes in Saulheim maken een zeer goede indruk. Een kanttekening die ik hierbij plaats is dat de topwijnen de laatste jaren helaas aanzienlijk in prijs zijn gestegen.
De vroeggeplukte Silvaner komen van de wijngaarden Probstey en Schlossberg. Door vroeg te plukken wil men een wijn maken die niet log overkomt en zijn spanning behoudt. De vergisting vindt voor een groot deel plaats in roestvrijstalen tanks. Een klein deel rijpt in eikenhouten vaten van 500 liter. Het alcoholpercentage is 12,5 procent. De fles is voorzien van een schroefdop.
Deze wijn is verkrijgbaar bij de betere wijnspeciaalzaak. Het prijskaartje is € 10,60.
Thörle Silvaner 2023
Kraakhelder en licht strogeel in het glas.
Een open neus met mooie fruitaroma’s van ananas, kweepeer en gele appel. De geur van natte steen. Een tikje “groen”. Mooi zuiver.
Vrij droog, strak en iets tintelend op de tong. Knisperende zuren. Limoen, gele grapefruit en peer. Wat witte peper. Zoute mineralen. De smaak doet door de hoge zuren wat denken aan een Riesling.
Sprankelende, frisse en licht gespierde Silvaner. Een wijn met een strakke en uitgesproken smaak. De vroege pluk is duidelijk te ruiken en te proeven in deze stijlvolle wijn.
Score voor de Thörle Silvaner 2023: 14,8 punten.
