Een rode wijn uit de Terra Alta, een wijngebied in de provincie Tarragona, staat op de proeftafel.
Zo af en toe krijgen wij flessen wijn rechtstreeks uit het buitenland toegezonden. Van Bodega Herms uit de D.O. Terra Alta hebben wij een witte en rode wijn ontvangen. En niet zonder reden. Herms Wine is op zoek naar een importeur die de deuren van de Nederlandse markt openzet. Dus importeurs, als u na het lezen van deze recensie geïnteresseerd bent, neemt u even contact op met Herms Wine.
Deze rode wijn is een assemblage van de Garnacha Negra en Syrah. Het alcoholpercentage is 13,5 procent. De verkoopprijs zal zo rond het vriendelijke niveau van 5 euro komen te liggen. Degustación!
Herms Premium Red Wine 2012
Een diepe en donkerrode kleur. Bleek purperrood in de rand (2,7).
In de neus cassis en bessen. Licht getoast en gestoofd, iets scherp en metalig (3,4).
Zachte tannines, rond en mals in de mond. Wat drop, rijp fruit van kersen en bessen en vanille. Ook wat kruidigheid: tijm en peper (5,7).
Een soepele en toegankelijke wijn. Veel fruit en een redelijke body. Voor deze prijs heb je een goed glas wijn (1,9).
Totaal 13,7 punten. Drinken nu tot 2015.